Ремонт дробильного обладнання PDF
Своєчасне технічне обслуговування і ремонт, правильна експлуатація і належний догляд забезпечують безперебійну роботу дробарок. Всі ці заходи повинні проводитися...
Своєчасне технічне обслуговування і ремонт, правильна експлуатація і належний догляд забезпечують безперебійну роботу дробарок. Всі ці заходи повинні проводитись у відповідності з системою планово-попереджувального ремонту, що передбачає наступні види технічного обслуговування і ремонту: щозмінне обслуговування, періодичне технічне обслуговування, поточний і капітальний ремонти.
Всі види робіт, за винятком щозмінного обслуговування, виконуються за затвердженими річними графіками, де передбачаються терміни ремонту і час перебування обладнання в ремонті.
Машиніст дробарки бере участь у ежесменном і періодичному технічному обслуговуванні дробильного обладнання.
Щозмінне технічне обслуговування проводиться протягом робочої зміни, між змінами, в період простоїв технологічного устаткування. Полягає воно в систематичному спостереженні за станом систем агрегатів і вузлів дробарки, усунення дрібних неполадок. Перед початком робіт необхідно очистити дробарку від пилу і бруду; перевірити стан приводних ременів, кріпильних деталей, заземлення; запобіжні пристрої, огородження, пускового пристрою; ретельно оглянути дробарку, виявлені несправності усунути. Протягом зміни при ЕО необхідно контролювати температурний режим роботи підшипників; стежити за роботою систем змащування та охолодження, за показаннями контрольних приладів. При виявленні несправностей, які неможливо усунути в період роботи, необхідно припинити харчування дробарки, зупинити її, повідомити про це начальнику зміни, зробити відповідні записи в журналі прийому-здачі змін.
При виконанні поточного ремонту дробарки слід провести ревізію приводу; перевірити пускову апаратуру; замінити масло в системах. Поточний ремонт передбачає часткову розбирання дробарки і обмежується мінімальним обсягом робіт. Проводити поточні ремонти слід агрегатно-вузловим методом, як найбільш прогресивним, що дозволяє скоротити час знаходження дробарки в ремонті. У системі ППР поточний ремонт є основним видом ремонту. Він забезпечує тривалий працездатний стан дробарки. Після проведення поточного ремонту дробарку слід випробувати на холостому ходу і під навантаженням.
Капітальний ремонт проводиться з метою відновлення повністю зношеною дробарки. При цьому машина розбирається на вузли. Якщо капітальний ремонт здійснюється за індивідуальним методом, тоді вузли розбирають на деталі і проводять дефектовку їх на придатні, потребуючі ремонту негідні. При агрегатно-вузловому методі ремонту зношені вузли замінюються новими або заздалегідь відремонтованими. Основними видами робіт при капітальному ремонті є також заміна або ремонт базових деталей, станин, рам, регулювання дробарки. Капітальні ремонти слід планувати так, щоб вони збігалися з роботами з модернізації або реконструкції збагачувальної фабрики, дробильного комплексу.
Крім поточних і капітальних ремонтів доводиться проводити непланові аварійні ремонти, що виникають, головним чином, через перевантаження дробарки, попадання в камеру дроблення недробимых тіл, низької якості ремонту, несвоєчасного проведення технічних обслуговувань. Трудомісткість аварійних ремонтів відповідає поточним і навіть капітального ремонту.
Для скорочення часу перебування дробарок в ремонті, ремонтні бригади слід укомплектовувати і спеціалізувати за типами дробарок. Ремонтуючи однотипні дробарки, слюсарі вивчають особливості ремонту вузлів, що дає можливість швидко відшукати й усунути несправності. Крім того, значний вплив на скорочення тривалості ремонту надає наукова організація праці, механізація трудомістких робіт, застосування мережевих графіків.